ورزشی

مسی با دوستان صمیمی‌اش به الهلال می‌رود

رسانه معروف ال چیرینگیتو اسپانیا ظهر امروز در خبری فوری و اختصاصی مدعی شد که لیونل مسی پیشنهاد بازگشت به بارسلونا را رد کرده و تابستان امسال به همراه سرخیو بوسکتس، کاپیتان کاتالان‌ها، راهی فوتبال عربستان خواهند شد تا پیراهن الهلال را بر تن کنند.

قرارداد مسی و بوسکتس در 30 ژوئن امسال به پایان می‌رسد و هر دوی آنها بازیکن آزاد خواهند بود. پیش از این فابریتزیو رومانو اعلام کرده بود که دوران حضور مسی در پاریس به پایان رسیده و بارسلونا تلاش می‌کند ضمن حفظ بوسکتس، لئو را نیز به تیم برگرداند.

با این حال اگر اطلاعات ال چیرینگیتو صحیح باشد، الهلال هر دو بازیکن را از چنگال بارسا و خوان لاپورتا در خواهد آورد. البته این تنها تیر تیم عربستانی بر پیکر بی‌جان بارسلونا نخواهد بود، چرا که آنها قصد دارند یکی دیگر از اسطوره‌های بلوگرانا یعنی جوردی آلبا را نیز به خدمت بگیرند.

1872865

لورنته گزارش می‌دهد که بوسکتس روز سه‌شنبه، ژاوی هرناندز، سرمربی تیم را از تصمیم خود مطلع خواهد کرد؛ در حالی که آلبا قرارداد فعلی خود را که در اواسط سال 2024 منقضی می‌شود، فسخ خواهد کرد. لورنته، که به هیئت مدیره جوزپ بارتومئو، رئیس سابق بارسا نزدیک بود، تنها فردی نیست که گزارش می‌دهد مسی شانس بازگشت دوباره به بلوگرانا را رد می‌کند تا پول کلانی در خاورمیانه به دست بیاورد.

در حالی که اوندا سرو گزارش داد که مسی پس از گذراندن یک سال در بارسا، راهی عربستان سعودی خواهد شد، اما مارکو کردرمیر، ایجنت ثبت شده فیفا، که به ناصر الخلیفی، رئیس پاریس سن ژرمن و پادشاه عربستان سعودی نزدیک است، در رادیو مارکا توضیح داد که مسی راهی عربستان می‌شود و تنها پس از بازنشستگی به بارسا بازخواهد گشت.

پیش از این، روزنامه‌های سعودی و رومانو گزارش داده بودند که مسی یک پیشنهاد 400 میلیون یورویی (440 میلیون دلاری) از الهلال روی میز دارد که این از دستمزد سالانه 200 میلیون یورو (220 میلیون دلار) کریستیانو رونالدو در النصر بیشتر است. جایی که فوق ستاره پرتغالی به لطف دستمزدش از النصر، در صدر پردرآمدترین ورزشکاران جهان در سال 2023 قرار گرفت.

1872867

به گزارش ال چیرینگیتو، پدر مسی که ایجنت او نیز به شمار می‌رود، تنها یک شرط را پیش روی مدیران الهلال قرار داد و آن، بالا بودن دستمزد لئو به شکل چشمگیری نسبت به رونالدو بوده است. گفته می‌شود که مسی ابتدا درخواست 600 میلیون یورو در سال را داشته که در نهایت طرفین با مبلغ 350 میلیون یورو در سال به توافق رسیده‌اند.

اگر این اخبار صحت داشته باشد، ضربه بدی به باشگاه بارسلونا خواهد بود. جایی که مدیران این تیم بر سر فیرپلی مالی، در تلاش برای متقاعد کردن لالیگا جهت بازگشت مسی به اسپانیا هستند. علاوه بر این، برنامه‌ریزی‌های ژاوی برای فصل بعد نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. چرا که او نه تنها مسی را در اختیار نخواهد داشت بلکه بوسکتس را نیز از دست می‌دهد.

258 258

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا